Slávnostné otvorenie šk.roka 2017/2018 Európsky deň jazykov Vodácky maratón Noc Výskumníkov Medzinárodný Maratón Mieru Finále Detskej štafetovej ligy Plavecký výcvik OČaK - október + jún Deň úsmevu Týždeň zdravej výživy a deň jabĺčka Športový deň Fantastický úspech T.K. Zber papiera a PET vrchnákov - jeseň Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas Červené stužky IT SHOW Detská atletika Rádio Košice - exkurzia PLES 2017 VIANOCE Mikuláš Stolnotenisový turnaj Vianočné posedenia v triedach NOC V ŠKOLE KINO - Paddington2 LVVK 2018 Deň bezpečného internetu Valentínsky ples Karneval Šaliansky Maťko GEO - Olympiáda Zápis do 1. ročníka školské kolo Hviezdoslavov Kubín Šumenie Baltie 2018 Veľkonočný zajko Pytagoriáda Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo Bricklandia Pečieme so 7.A a 7.B Deň Zeme Deň detí Juniáles Zber papiera a PET vrchnákov - jar Exkurzia - FARMA Výlet - 3. a 5. roč. Výlet 2.roč. TALENTÁRIUM Koniec školského roku 2017/2018 a "posledné zvonenie" Textová podstrana

2017/2018 Akcie-FOTO

Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

64. ročník Hviezdoslavovho Kubína

„Recitátorom sa človek nenarodí, môže sa ním stať,

ak dostal do vienka trochu talentu a má možnosť ho ďalej rozvíjať.“

Takúto možnosť mali všetci mladí recitátori, ktorí sa 6. a 9. apríla 2018 zúčastnili

okresného kola súťaže v  umeleckom prednese poézie a prózy ZŠ Košice – okolie

64. ročníka Hviezdoslavovho Kubína.

Už tradične zavítali do  priestorov Átria klubu v Košiciach, ktorý danú súťaž zastrešuje.  Organizátorom  z poverenia Okresného úradu Košice -Odboru školstva bola, ako po minulé roky, naša základná škola.

O mladé talenty ani tento rok nebola núdza. Súťažilo sa v troch kategóriách zvlášť v próze a zvlášť v poézii. Celkovo sa o víťazstvo uchádzalo 66 recitátorov v próze a 69 recitátorov v poézii z 30 škôl v okrese. Prvým predpokladom úspechu je vhodný výber textu a druhým jeho prežitie a odovzdanie poslucháčom. Kto toto zvládol, u odbornej poroty vysoko zabodoval. O výborne zvládnuté prednesy nebola núdza. Odborná porota preto okrem 1. – 3. miest udelila aj ďalšie ocenenia (viď. výsledková listina).

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným  recitátorom ako aj ich pedagógom či rodičom, ktorí im pomáhajú odhaľovať krásu umeleckého slova. Možno z nich vyrastú budúci herci či moderátori. Mnoho z hereckých hviezd začínalo svoju kariéru práve prostredníctvom Hviezdoslavovho Kubína.  Ktovie či práve teraz sa nezrodila nová herecká hviezda.

Poďakovanie patrí aj odbornej porote, ktorá to nikdy nemá ľahké. Tešíme sa na stretnutie zasa o rok.

Vysledkova_listina_HK__poezia.doc

Vysledkova_listina_HK__proza.doc

Meno školy: Základná škola, Školská 10, Malá Ida
Email školy: zsmalaida@gmail.com