• Šaliansky Maťko

        • 22. februára 2018

          sa v Košiciach uskutočnilo  krajské kolo

          postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti 

           25. ročník   Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského. 

           

          Na základe výsledkov z okresného kola sa doň prebojovali aj dve žiačky našej školy:

          Terezka Kolesárová zo IV.B a Tamarka Daduľáková zo VI. ročníka.

          Skúsená recitátorka, Tamarka Daduľáková, natoľko zaujala porotu,

           že jej udelili

          1.    miesto a postup do celoslovenského kola.

           

           

           

          To sa uskutočnilo 23. marca 2018 v meste zrodu tejto súťaže – v Šali.

          Jubilejný 25. ročník

          sa niesol v slávnostnom duchu a poctilo ho svojou

          účasťou mnoho významných osobností, napríklad

          ex prezident Slovenskej republiky pán Ivan Gašparovič.

           

          Vysoko fundovaná bola aj odborná porota, ktorá mala neľahkú úlohu - vybrať troch najlepších z najlepších v každej z troch kategórii.

          Predsedníčkou I. kategórie bola pani Jaroslava Čajková, pracovníčka Národného osvetového centra v Bratislave, ktorá už roky organizuje celoslovenské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

            Predsedníčkou II. kategórie bola známa herečka, pedagogička a recitátorka pani Ida Rapačiová.

          Predsedom III. kategórie bol herec, scenárista, režisér,  vysokoškolský pedagóg a známy majster umeleckého prednesu pán Juraj Sarvaš.

          Tamarka Daduľáková vzorne reprezentovala našu školu na tejto náročnej súťaži. I keď nezískala niektoré z víťazných miest, vyslúžila si veľkú pochvalu od predsedu poroty, pána Juraja Sarvaša, za krásny umelecký prednes a povzbudenie do ďalšej práce s umeleckým slovom.

           

          Ďakujeme jej za vzornú reprezentáciu a držíme palce do budúcnosti.

           

           



           

          6. februára 2018

           zorganizovala naša škola,

            z poverenia Okresného úradu Košice -Odboru školstva,

          okresné kolo postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti  ZŠ Košice – okolie

           25. ročník   Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského. 

           

          Milovníci umeleckého slova a povestí

          sa zišli v KSC Átrium klub, Zuzkin park 4 v Košiciach,

          aby predviedli svoje recitačné umenie.

          Súťaže sa zúčastnilo 44 recitátorov z 19 škôl okresu.

          V podaní mladých recitátorov odzneli vážne i veselé a vtipné texty.

          Porota to nemala ľahké.

           Niektoré miesta musela „zdvojiť“.

          (viď. výsledková listina)

           

          ***

           

          Víťaz z každej kategórie postupuje do krajského kola,

          ktoré sa uskutoční 22.02. 2018

          v KSC Átrium klub, Zuzkin park 4 v Košiciach.

           

           

          Držíme im palce!!!

           

           

           

           

           

           

          25. Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského 2018

          okresné kolo postupovej súťaže

          v prednese slovenskej povesti ZŠ Košice - okolie

          6.február 2018,

           KSC Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice

           

          Výsledková listina  

           

           

          Kategória I.

           

          P.č.

          Meno recitátora

          Autor textu

          Názov textu

          Škola

          1.

          Damian Szilvássy,

          postup do krajského kola 

          Jozef Cíger Hronský

          Kremnické tekvice

           

          ZŠ ČSA, Moldava nad Bodvou

          2.

          Cynthia Kukuricásová

          Anton Marec

          Zlato pod Kriváňom

          ZŠ Severná, Moldava nad Bodvou

          2.

          Vladimír Vizner

          Jana Barillová

          Povesť o pastierikovi

          ZŠ Čaňa

          3.

          Oľga Gajdošová

          Anton Marec

          Kačacie pleso

          ZŠ Družstevná pri Hornáde

          ČU*

          Tadeáš Zlacký

          Renáta Matúšková

          Zakliata panna na Branči 

          ZŠ Budimír

          ČU

          Ráchel Kandráčová

          --

          Izrin soľný hrad

          ZŠ Slanec

           

           

          Odborná porota pre I. kategóriu:

          predsedníčka odbornej poroty: Mgr. Lucia Mačingová ,

          členky odbornej poroty: Mgr. Kamila Bakšiová , Mgr. Eva Žegleňová

           

          Kategória II.

           

          P.č.

          Meno recitátora

          Autor textu

          Názov textu

          Škola

          1.

          Terézia Kolesárová,

          postup do krajského kola 

          Jozef Melicher,

          Jozef Trubíni

          Hnačková bitka na dolnom Požitaví

           

          ZŠ Malá Ida

          2.

          Melánia Mičáková

          Ondrej Sliacky

          Povesť o trenčianskom vodníkovi

          ZŠ Družstevná pri Hornáde

          2.

          Jakub Gazdag

          Štefan Moravčk

          Dža more, dža!

          ZŠ Valaliky

          3.

          Adam Lukács

           

          Jozef Hindický

           

          Ako radní páni lavicu natiahli

          ZŠ ČSA 15, Moldava nad Bodvou

          3.

          Alex Hvizdoš

           

          Anton Marec

          Čarovné bylinky

          ZŠ Severná 21, Moldava nad Bodvou

          ČU

          Michaela Kováčová

          Jozef Tatár

           

          Ako za zlosťou ľútosť chodila

          ZŠ Slanec

           

          *ČU – čestné uznanie

          Odborná porota pre II. kategóriu:

          predsedníčka odbornej poroty: PhDr. Miroslava Lauffová

          členky odbornej poroty:  Mgr. Alžbeta Ličková, PhDr. Darina  Čulková, PhDr. Helena Gajdošová

           

           

          Kategória III.

           

          P.č.

          Meno recitátora

          Autor textu

          Názov textu

          Škola

          1.

          Tamara Daduľáková,

          postup do krajského kola 

          Miroslav Huska

          Beliansky vodnár

          ZŠ Malá Ida

          2.

          Petra Hirková

          Jozef Melicher,

          Jozef Trubíni

          Bravčovinkou proti Turkom

          ZŠ ČSA 15, Moldava nad Bodvou

          3.

          Daniel Vangor

          Zuzana Kuglerová

          Potrestaný pokladník

          Bidovce

          3.

          Samuel Juhász

          Anton Habovštiak

          Mišo, pucovský richtár

          ZŠ s MŠ Čečejovce

          ČU

          Petra Durbáková

          Jozef Tatár

          Ako sa Čremošnianka posmechu dočkala

          ZŠ Kysak

           

          ČU

          Leonard Ďuraško

          Jozef Melicher

          Bojazlivý paholok a smelý gazda

          ZŠ Kecerovce

           

          Odborná porota pre III. kategóriu:

          predsedníčka odbornej poroty: Mgr. Mária Šuflitová

          členky odbornej poroty:  Mgr. Anna Rutrichová, PhDr. Iveta Klajberová, Mgr. Eva Petrášová,

           

           

           

          RNDr. Katarína Vojkovská, v.r.

                                                                                                                        riaditeľka ZŠ Malá Ida

                                                                                                                           organizátor súťaže

           

           

           

          foto z akcie