Slávnostné otvorenie šk.roka 2017/2018 Európsky deň jazykov Vodácky maratón Noc Výskumníkov Medzinárodný Maratón Mieru Finále Detskej štafetovej ligy Plavecký výcvik OČaK - október + jún Deň úsmevu Týždeň zdravej výživy a deň jabĺčka Športový deň Fantastický úspech T.K. Zber papiera a PET vrchnákov - jeseň Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas Červené stužky IT SHOW Detská atletika Rádio Košice - exkurzia PLES 2017 VIANOCE Mikuláš Stolnotenisový turnaj Vianočné posedenia v triedach NOC V ŠKOLE KINO - Paddington2 LVVK 2018 Deň bezpečného internetu Valentínsky ples Karneval Šaliansky Maťko GEO - Olympiáda Zápis do 1. ročníka školské kolo Hviezdoslavov Kubín Šumenie Baltie 2018 Veľkonočný zajko Pytagoriáda Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo Bricklandia Pečieme so 7.A a 7.B Deň Zeme Deň detí Juniáles Zber papiera a PET vrchnákov - jar Exkurzia - FARMA Výlet - 3. a 5. roč. Výlet 2.roč. TALENTÁRIUM Koniec školského roku 2017/2018 a "posledné zvonenie" Textová podstrana

2017/2018 Akcie-FOTO

Šaliansky Maťko

22. februára 2018

sa v Košiciach uskutočnilo  krajské kolo

postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti 

 25. ročník   Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského. 

 

Na základe výsledkov z okresného kola sa doň prebojovali aj dve žiačky našej školy:

Terezka Kolesárová zo IV.B a Tamarka Daduľáková zo VI. ročníka.

Skúsená recitátorka, Tamarka Daduľáková, natoľko zaujala porotu,

 že jej udelili

1.    miesto a postup do celoslovenského kola.

 

 

 

To sa uskutočnilo 23. marca 2018 v meste zrodu tejto súťaže – v Šali.

Jubilejný 25. ročník

sa niesol v slávnostnom duchu a poctilo ho svojou

účasťou mnoho významných osobností, napríklad

ex prezident Slovenskej republiky pán Ivan Gašparovič.

 

Vysoko fundovaná bola aj odborná porota, ktorá mala neľahkú úlohu - vybrať troch najlepších z najlepších v každej z troch kategórii.

Predsedníčkou I. kategórie bola pani Jaroslava Čajková, pracovníčka Národného osvetového centra v Bratislave, ktorá už roky organizuje celoslovenské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

  Predsedníčkou II. kategórie bola známa herečka, pedagogička a recitátorka pani Ida Rapačiová.

Predsedom III. kategórie bol herec, scenárista, režisér,  vysokoškolský pedagóg a známy majster umeleckého prednesu pán Juraj Sarvaš.

Tamarka Daduľáková vzorne reprezentovala našu školu na tejto náročnej súťaži. I keď nezískala niektoré z víťazných miest, vyslúžila si veľkú pochvalu od predsedu poroty, pána Juraja Sarvaša, za krásny umelecký prednes a povzbudenie do ďalšej práce s umeleckým slovom.

 

Ďakujeme jej za vzornú reprezentáciu a držíme palce do budúcnosti.

 

 



 

6. februára 2018

 zorganizovala naša škola,

  z poverenia Okresného úradu Košice -Odboru školstva,

okresné kolo postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti  ZŠ Košice – okolie

 25. ročník   Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského. 

 

Milovníci umeleckého slova a povestí

sa zišli v KSC Átrium klub, Zuzkin park 4 v Košiciach,

aby predviedli svoje recitačné umenie.

Súťaže sa zúčastnilo 44 recitátorov z 19 škôl okresu.

V podaní mladých recitátorov odzneli vážne i veselé a vtipné texty.

Porota to nemala ľahké.

 Niektoré miesta musela „zdvojiť“.

(viď. výsledková listina)

 

***

 

Víťaz z každej kategórie postupuje do krajského kola,

ktoré sa uskutoční 22.02. 2018

v KSC Átrium klub, Zuzkin park 4 v Košiciach.

 

 

Držíme im palce!!!

 

 

 

 

 

 

25. Š A L I A N S K Y    M A Ť K O  J. C. Hronského 2018

okresné kolo postupovej súťaže

v prednese slovenskej povesti ZŠ Košice - okolie

6.február 2018,

 KSC Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice

 

Výsledková listina  

 

 

Kategória I.

 

P.č.

Meno recitátora

Autor textu

Názov textu

Škola

1.

Damian Szilvássy,

postup do krajského kola 

Jozef Cíger Hronský

Kremnické tekvice

 

ZŠ ČSA, Moldava nad Bodvou

2.

Cynthia Kukuricásová

Anton Marec

Zlato pod Kriváňom

ZŠ Severná, Moldava nad Bodvou

2.

Vladimír Vizner

Jana Barillová

Povesť o pastierikovi

ZŠ Čaňa

3.

Oľga Gajdošová

Anton Marec

Kačacie pleso

ZŠ Družstevná pri Hornáde

ČU*

Tadeáš Zlacký

Renáta Matúšková

Zakliata panna na Branči 

ZŠ Budimír

ČU

Ráchel Kandráčová

--

Izrin soľný hrad

ZŠ Slanec

 

 

Odborná porota pre I. kategóriu:

predsedníčka odbornej poroty: Mgr. Lucia Mačingová ,

členky odbornej poroty: Mgr. Kamila Bakšiová , Mgr. Eva Žegleňová

 

Kategória II.

 

P.č.

Meno recitátora

Autor textu

Názov textu

Škola

1.

Terézia Kolesárová,

postup do krajského kola 

Jozef Melicher,

Jozef Trubíni

Hnačková bitka na dolnom Požitaví

 

ZŠ Malá Ida

2.

Melánia Mičáková

Ondrej Sliacky

Povesť o trenčianskom vodníkovi

ZŠ Družstevná pri Hornáde

2.

Jakub Gazdag

Štefan Moravčk

Dža more, dža!

ZŠ Valaliky

3.

Adam Lukács

 

Jozef Hindický

 

Ako radní páni lavicu natiahli

ZŠ ČSA 15, Moldava nad Bodvou

3.

Alex Hvizdoš

 

Anton Marec

Čarovné bylinky

ZŠ Severná 21, Moldava nad Bodvou

ČU

Michaela Kováčová

Jozef Tatár

 

Ako za zlosťou ľútosť chodila

ZŠ Slanec

 

*ČU – čestné uznanie

Odborná porota pre II. kategóriu:

predsedníčka odbornej poroty: PhDr. Miroslava Lauffová

členky odbornej poroty:  Mgr. Alžbeta Ličková, PhDr. Darina  Čulková, PhDr. Helena Gajdošová

 

 

Kategória III.

 

P.č.

Meno recitátora

Autor textu

Názov textu

Škola

1.

Tamara Daduľáková,

postup do krajského kola 

Miroslav Huska

Beliansky vodnár

ZŠ Malá Ida

2.

Petra Hirková

Jozef Melicher,

Jozef Trubíni

Bravčovinkou proti Turkom

ZŠ ČSA 15, Moldava nad Bodvou

3.

Daniel Vangor

Zuzana Kuglerová

Potrestaný pokladník

Bidovce

3.

Samuel Juhász

Anton Habovštiak

Mišo, pucovský richtár

ZŠ s MŠ Čečejovce

ČU

Petra Durbáková

Jozef Tatár

Ako sa Čremošnianka posmechu dočkala

ZŠ Kysak

 

ČU

Leonard Ďuraško

Jozef Melicher

Bojazlivý paholok a smelý gazda

ZŠ Kecerovce

 

Odborná porota pre III. kategóriu:

predsedníčka odbornej poroty: Mgr. Mária Šuflitová

členky odbornej poroty:  Mgr. Anna Rutrichová, PhDr. Iveta Klajberová, Mgr. Eva Petrášová,

 

 

 

RNDr. Katarína Vojkovská, v.r.

                                                                                                              riaditeľka ZŠ Malá Ida

                                                                                                                 organizátor súťaže

 

 

 

foto z akcie


 

 

Kontakt

Meno školy: Základná škola, Školská 10, Malá Ida
Email školy: zsmalaida@gmail.com
Telefón: _____________________________________

dôležité t.č.:
_____________________________________
Pani riaditeľka: (RŠ): RNDr. Katarína Vojkovská
mail: zsmalaida@gmail.com
pevná linka: 055/6970124
mobil: 0915905046
_____________________________________
Pani zástupkyňa: (ZRŠ): Mgr. Štefánia Kudlíková
mobil: 0911938727
_____________________________________
vedúca ŠJ / hospodárka: pevná linka: 055/6970245
mobil: 0911938744
_____________________________________
_____________________________________
Adresa školy: ZŠ Malá Ida
Školská 10
044 20 Malá Ida
_____________________________________
_____________________________________

Email na správcu obsahu: zsmalaida@gmail.com
Email na webmastera: katarina.brinzikova@gmail.com

Nedeľa 23. 9. 2018

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím